Blog

To, co myślimy, nie pozostaje bez znaczenia dla naszego ciała | Sonia Szramek-Karcz

Jakie emocje są dobre dla naszego zdrowia? Które myśli mu nie służą? Jak uwolnić te napięcia i dolegliwości?

Warto podkreślić, że wszystkie emocje, które są naszym udziałem są dobre, bo są nasze. Dlatego jeżeli się już niebudujące emocje zagoszczą w Twoim wnętrzu – nie wypieraj ich, wyrzuć je z siebie od razu przechodząc do ćwiczeń.

Weź teraz wdech i wraz z nim powiedz “akceptuję” i z wydechem powiedz “odpuszczam”. Odpuszczam te wszystkie emocje i te wszystkie myśli i akceptuję, bo rzeczy są, jakie są, nie mnie oceniać, co jest sprawiedliwe, a co nie. Nie mnie oceniać, po co przydarzyło się to w moim życiu, po co tego doświadczam. I tak kilka raz napełniaj się “akceptuję, odpuszczam”, aż poczujesz ulgę. To jedna z prostszych technik, którą poznałam dzięki dr Hawkinsowi i jego książce Technika uwalniania (2013).

Naprawdę nie ma przypadków. Choroby, dolegliwości i wypadki to są wszystko niebudujące emocje, które wprowadziliśmy do siebie i które pobyły w nas jakiś czas. Dlatego dbaj o siebie i nie czekaj aż te trucizny, które połknąłeś/aś w postaci złości czy innych emocji się nawarstwią, tylko wyrzucaj to z siebie, napełniaj się “kocham siebie, kocham ludzi, kocham świat”, “akceptuję, odpuszczam”, nawet jeżeli jeszcze tak nie myślisz. Każdy potrzebuje czasu. Zapewniam Cię, dobry i mądry człowieku, ja też potrzebowałam czasu, żeby się do tego przekonać i jeszcze więcej czasu, żeby mówić o tym innym.