Blog

Plan na wyciszenie | Karolina Kochanowska-Piekarska

Kim jest Karolina Kochanowska-Piekarska? Karolina oprócz własnej działalności jako dietetyczka zajmuje się konserwacją zabytków i uwielbia łączyć gotowanie z medycyną chińską. Gotowanie pozwala jej osiągnąć stan flow. Jest to stan, w którym czujemy pełne szczęście i nie odczuwamy upływu czasu. Podkreśla, jak warto jest szukać takiego obszaru w swoim życiu, aby czuć się spełnionym. Jej przepisy i gotowanie można znaleźć na stronie BabkaLekarska.pl.

Karolina właśnie skończyła wypełnianie pierwszej części Spokojnego Planera i dzieli się swoimi wrażeniami, zanim przejdzie do uzupełnienia drugiej części. Jest bardzo sumienna w prowadzeniu swojego Planera. Tłumaczy, że miała wiele notatek i Planerów, ale to, co najbardziej ją urzekło w Spokojnym Planerze, to jego elastyczność i fakt, że każdy może go używać na swój sposób. Dodaje również, że estetyczny wygląd Planera może przyciągnąć wielu, nawet tych, dla których wygląd personalnego notesu nie ma znaczenia.

Możemy śmiało powiedzieć, że druga część Spokojnego Planera powstała tak szybko dzięki Karolinie, która dzięki swojej systematyczności wypełniania Planera zmotywowała Sonię do wydania drugiej części. Karolina i Sonia podkreślają, że pomimo instrukcji, każdy może używać Planera na swój wyjątkowy sposób. Sonia tłumaczy, że często trudno jest nam korzystać z czegoś bez instrukcji, ponieważ jesteśmy przyzwyczajeni do wykonywania rzeczy tak, jak to robią inni lub jak na przykład nauczyciele lub rodzice tego od nas oczekują. Takie oczekiwania mogą wywoływać dużo stresu i lęku przed oceną. To z kolei może hamować naszą kreatywność i wolność.