Blog

Jak ODKRYĆ swoje TALENTY? Jak rozwinąć potencjał, który masz w sobie?

Co to jest talent? Według Soni, talent to dar, który sprawia, że to, co dla innych jest trudne, dla osoby utalentowanej jest stosunkowo łatwe. Oczywiście, każdy talent trzeba trenować i pielęgnować. A dlaczego tak w ogóle powinniśmy odkrywać swoje talenty i skupiać się na nich? Ponieważ praca w obszarze naszych talentów przynosi nam wiele radości, przyjemności i lekkości. Najważniejszym krokiem w odkrywaniu swoich talentów jest podejmowanie działań. Wystarczy nawet zacząć od robienia zwykłych testów na temperament lub osobowość.

Sonia opowiada, że jej największym talentem, który odkryła przez przypadek, jest jej głos. Kiedyś spontanicznie nagrała medytację do kursu, i nikt nie skupił się na medytacji, lecz na jej głosie. To pokazuje nam, jak często nie zdajemy sobie sprawy z naszych talentów, bo wydaje nam się to wręcz naturalne. Dlatego bardzo ważne jest docenienie siebie oraz skupienie się na naszych mocnych stronach. Aby je odkryć, Sonia proponuje bardzo proste ćwiczenie: wystarczy zapytać bliską osobę o naszych 5 mocnych stron.

Wielu z nas ma tendencję do skupiania się na tych rzeczach, które nam nie wychodzą, zamiast pielęgnować te, które idą jak z płatka. Wiele naszych talentów jest ukrytych pod warstwą wstydu lub lęku. Dlatego najważniejsze jest uczestniczenie w różnorodnych formach terapii. Ważne jest również, aby się nie zniechęcać po nieudanej terapii; wystarczy spróbować innej. Skoro możemy zmienić kosmetyczkę lub fryzjera, bo nie podoba nam się ich praca, to powinniśmy zrobić to samo z terapią. Kluczem tutaj jest chęć znalezienia swoich talentów i aktywne poszukiwanie ich.

Planeta Soni

Emocje w ciele | Spokój umysłu | Zdrowe relacje 

Bezpłatna grupa na Facebooku | Planeta Soni – Grupa

Kanał na YouTube | Planeta Soni

Sklep

Otrzymaj medytację na dobry sen w prezencie, zapisując się na newsletter