Witaj Dobry i Mądry Człowieku! Zwracam się tak do Ciebie, bo tak właśnie nazywamy wszystkich w naszym projekcie Planeta Soni. Tu znajdziesz wszelkie niezbędne Ci informacje, żeby zacząć. 

Poniżej znajdziesz:


W czym pomagamy / uszczęśliwiamy?

– w jeszcze lepszym zrozumieniu i zaakceptowaniu swojej przeszłości, teraźniejszości i przyszłości, co daje więcej spokoju umysłudowiedz się więcej tutaj

– w regulowaniu pracy autonomicznego układu nerwowego, co przez większy spokój umysł dzień po dniu znacząco poprawia jakość życiadowiedz się więcej tutaj

– naładowaniu dobrą energią o poranku i nastawieniu dnia na dobre, spokojne tory – pomagają w tym nasze spokojne planery, które znajdziesz tutaj

– w powrocie do zdrowia – służą temu nagrywane przez Sonię medytacje, które znajdziesz tutaj

Kim jestem?

Nazywam się Sonia Szramek-Karcz, jestem doktorem nauk humanistycznych, absolwentką Uniwersytetu Śląskiego oraz Université d’Artois we Francji. Prowadzę projekt Planeta Soni, którego celem jest pogłębianie świadomości wśród ludzi na temat tego, jak emocje manifestują się w naszym ciele. Badając dwujęzyczność zamierzoną, odkryłam, że to emocje rodziców są kluczowym czynnikiem w harmonijnym wzrastaniu dzieci. Zgłębiając temat i rolę emocji dotarłam do myśli i uczuć regulujących układ nerwowy człowieka oraz sprzyjających równowadze konkretnych części ciała i organów wewnętrznych.


Dlaczego warto wylądować na Planecie Soni?


Daj się poprowadzić po wybranej Ścieżce Świadomości, by zaznać większego spokoju w wybranym przez siebie obszarze życia. Ścieżki Świadomości to projekt, który ma Ci pomóc w jeszcze łatwiejszy sposób dokonać realnych zmian w Twoim życiu. Ścieżka danego poziomu to:
  • bezpłatny newsletter – raz w tygodniu dzielimy się z Tobą wartościowymi treściami,
  • płatne książki, kursy, medytacje – różne narzędzia, które mają ułatwić Ci osiągnięcie celów danej Ścieżki Świadomości – ich wybór jest opcjonalny: możesz wybrać, co chcesz – pojedyncze przystanki na Ścieżce albo przejść całą po kolei,
  • mapa Ścieżki, po której możesz iść jak chcesz: korzystając tylko z bezpłatnych treści, albo z płatnych i bezpłatnych, albo tylko z wybranych, albo all inclusive – nie ważne, co wybierzesz, każdy najmniejszy fragment ścieżki wesprze Cię w Twoim działaniu.
Bezpłatne materiały ze Ścieżki wystarczą Ci do poznania fundamentów i pozwolą Ci poczuć pierwsze efekty właściwe dla danej Ścieżki.
Z czterech Ścieżek zalecamy zacząć od Ścieżki nr 1 – kliknij tutaj i dowiedz się więcej.
Chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej o idei Ścieżek Świadomości? Kliknij tutaj i pobierz bezpłatnego ebooka i audiobooka “Ścieżki Świadomości”.

Planeta Soni – Grupa na Facebooku

Jednym z tematów przewodnich na grupie są emocje w ciele, czyli dociekanie jakimi Twoimi myślami, emocjami spowodowane są Twoje dolegliwości. Dzięki zrozumieniu tych zależności możesz wziąć 100% odpowiedzialności za swoje życie. Co więcej, ta świadomość daje poczucie sprawczości, stawia Cię na pozycji Pana/ Pani własnego życia. Na grupie pokazuję, co trzeba zaakceptować i odpuścić, żeby przeszło. To Ty decydujesz. W nic mi nie wierz, sprawdź sam(a) na sobie!

Dołączając do grupy dowiesz się też, jak odnaleźć jeszcze większy spokój, odpuścić, by nawiązywać zdrowsze relacje, żyć jeszcze radośniej, jeszcze spokojniej w zdrowiu, szczęściu i obfitości.

Jeżeli dalej to czytasz – gratuluję Ci! Lata temu ja sama pukałabym się w głowę, gdybym przeczytała to, co Ty powyżej. Nie przekonywało mnie to, że moje zdrowie rzekomo się poprawi, ale kiedy powiedziano mi, że jeżeli zmienię swoje myślenie, to moje dzieci będą zdrowsze… poszłam w to jak w dym. Jako naukowiec potrzebowałam doświadczyć tego sama na sobie, potrzebowałam prawdziwych dowodów. Teraz już nic poważnego mi nie dolega, a alergie moich dzieci ustąpiły – potraktowałam to jako dowód 🙂

Na grupie znajdziesz bardzo dużo treści, dlatego korzystaj proszę z przewodników. Dzięki nim będziesz wiedział(a), od czego zacząć. Treści w przewodnikach są uporządkowane w bloki tematyczne.
W sekcji wydarzenia znajdziesz nasze tzw. duże live’y. Odbywają się średnio raz na miesiąc.


Sobotni Newsletter Soniowy (tzw. SNS)

W każdą sobotę o 7:30 wysyłam sympatykom Planety Soni newsletter do kawy. Nasz newsletter to cotygodniowa garść przemyśleń i informacji, co u nas.

Ponieważ uwielbiam dawać, znajdziesz w nim też prezenty w postaci tapet na telefon z afirmacjami, krótkich nagrań i medytacji.

Co mówią inni o naszym newsletterze?


YouTube – Planeta Soni

Jestem też na YouTube! Zasubskrybuj kanał Planeta Soni, na który co czwartek o 17:30 trafia nowy odcinek w formie wywiadu z inspirującym gościem lub w formie mojej “solówki”.

Poniżej znajdziesz najpopularniejsze odcinki z naszego kanału:


Produkty

Drogi Dobry i Mądry Człowieku, poniżej znajdziesz informacje na temat produktów, narzędzi, które są moim dziełem, od których proponuję zacząć. Przedstawiam je w nieprzypadkowej kolejności, ponieważ sugeruję, żeby we właśnie takim porządku z nich korzystać.


Zaakceptuj siebie

Mój bestseller. To moja pierwsza książka i też jako pierwszą proszę Cię żebyś ją przeczytał(a). Po zrozumieniu i przerobieniu treści z tej książki więcej wyciągniesz z następnych. 

Zaakceptuj siebie to osobista książka z ćwiczeniami do trzykrotnego czytania. Akceptacja siebie to bardzo ważny krok przed zmianą, od którego wszystko staje się możliwe. I nie mówię tu o biernej akceptacji rzeczywistości. Akceptacja oznacza tu głębokie zrozumienie, odpuszczenie i radość z tego, że jesteś tym, kim jesteś. Ta książka pozwala na wrzucenie kolejnego biegu, wprowadza Cię w działanie, uwalniając od obciążających wspomnień, urazów i żali.

Polecam zestaw książka + audiobook, abyś przekazane w książce treści i ćwiczenia wykorzystał(a) optymalnie. Dodam, że czytam tę książkę na Planeta Soni – Grupa na Facebooku

Więcej o książce znajdziesz TUTAJ.

Angielska wersja książki: Accept yourself.

Poniżej możesz obejrzeć live z naszej grupy Planeta Soni – Grupa na Facebooku, podczas którego czytamy razem książkę Zaakceptuj siebie, str. 1 do 36:


Spokojny Planer

To narzędzie to nowy wymiar planowania, przeżywania każdego dnia, pomagające utrzymać stan spokoju umysłu. Spokojny Planer pozwala zmienić perspektywę, bo dzięki niemu codziennie nastawiasz się, że dziś będzie dobry dzień. Doceń, zachwyć się, pozwól sobie zauważyć drobne, ale fantastyczne rzeczy, które dzieją się każdego dnia.

A co z planowaniem? Być może znasz to uczucie, kiedy zrobiłeś(aś) sobie listę “to do” na dziś, ale większość z nich nie została zrobiona. Kończysz wtedy dzień z poczuciem niespełnienia i przerzucasz zadania na kolejny dzień. W Spokojnym Planerze zmieniamy perspektywę – wyznaczasz sobie JEDNO zadanie dnia – jeżeli wykonasz więcej, to fantastycznie, ale skupiasz się na tym jednym zadaniu. Na początku Spokojnego Planera tłumaczę, jak z niego korzystać. 

Powstało już kilka części Spokojnych Planerów i w tym wypadku również sugeruję pracować z nimi po kolei, od 1 w górę, ponieważ treści, które w nich zawieram zmieniają się i ewoluują wraz z tym, jak zmienia się świadomość i perspektywa użytkowników, którzy przerobili poprzednie ich części.

Zacznij od części 1: KLIKNIJ TUTAJ

Poniżej możesz obejrzeć nagranie, w którym Sonia opowiada o Spokojnym Planerze:


Co dalej?

Następnym krokiem będą dedykowane medytacje oraz tematyczne szkolenia VIPSU.


Spotkania na żywo

Uwielbiam spotykać się z Wami na żywo, możecie sprawdzić najbliższe miejsca i terminy spotkań na naszej stronie w zakładce: Spotkania na żywo: https://planetasoni.pl/spotkania-autorskie/  

Poniżej możesz obejrzeć fragment spotkania z Sonią:


Podsumowując, na początek dołącz do darmowej grupy Planeta Soni – Grupa oraz przeczytaj Zaakceptuj siebie. Jednocześnie zapraszam Cię do subskrypcji kanału Planeta Soni na YouTube oraz newslettera. Pierwsza część Spokojnego Planera dodatkowo wspomoże Cię w drodze do spokoju umysłu.

Drogi Dobry i Mądry Człowieku, bardzo się cieszę, że tu trafiłeś(aś) i że czytasz te słowa. Ta strona powstała z myślą o Tobie, żebyś poczuł(a) się tu dobrze powitany(a) oraz bezpieczny(a). Jeżeli jest coś, czego potrzebujesz, a nie zostało tu wyjaśnione, śmiało pisz na: kontakt@planetasoni.pl