Witaj mądry i dobry człowieku!

Czy chcesz zwolnić blokady związane z napięciem w ciele?

Czy chcesz poznać ćwiczenia wspierające zdolność do regulacji zachowania?

Czy chcesz poczuć ulgę z każdym kolejnym czytaniem książki?

Czy chcesz poznać praktyczne zastosowanie teorii poliwagalnej prof. Porgesa?

Jeśli na większość z powyższych pytań odpowiedziałeś ,,tak”, to mam coś dla Ciebie:


“Kocham siebie, kocham ludzi, kocham świat – Teoria poliwagalna stosowana”
#3xkocham


Osobista książka z ćwiczeniami, która reguluje i chroni Twój układ nerwowy.

Druga z serii osobistych książek z ćwiczeniami, oparta na teorii poliwagalnej profesora Stephena W. Porgesa. Tytuł Kocham siebie, kocham ludzi, kocham świat (tzw. 3xkocham) odmienia życie, stosunek do siebie i otoczenia, a to, jak pokazują badania, jest kluczowe dla długiego, zdrowego i szczęśliwego życia. Książka w przystępny sposób, poprzez ćwiczenia, przedstawia sposoby regulacji funkcjonowania nerwu błędnego. 

Autorka wykorzystuje w książce swoje bogate doświadczenie w badaniach nad dwujęzycznością zamierzoną, jąkaniem, mutyzmem, a następnie emocjami w ciele i doświadczeniem w pracy z ludźmi. W książce zgłębia temat warunkującego zdrowe życie i kluczowego dla prawidłowego funkcjonowania autonomicznego układu nerwowego poczucia bezpieczeństwa.

Chcesz wysłuchać fragmentów książki czytanych przez Sonię? Kliknij tutaj!


Dzięki tej książce:

– poznasz praktyczne zastosowanie teorii poliwagalnej prof. Porgesa, 

– zyskasz narzędzia do regulacji swojego układu nerwowego. Książka pokaże Ci, jak utrzymywać poczucie bezpieczeństwa, które jest niezbędne dla prawidłowego rozwoju i wykorzystania Twojego potencjału w pełni,

– poczujesz ulgę z każdym kolejnym czytaniem książki,

– zyskasz wgląd w swoje własne zachowania i wzorce, co umożliwi Ci świadome kształtowanie swojego życia,

zwolnisz blokady związane z napięciem w ciele,

– wykonasz ćwiczenia wspierające zdolność do regulacji zachowania,

– nauczysz się patrzeć na świat z wdzięcznością i otwartością, dostrzegając jego różnorodność i bogactwo. Zyskasz umiejętność czerpania radości z prostych przyjemności i doświadczania pełni życia.

Przeczytanie tej książki nie tylko poszerzy Twoją wiedzę, ale przede wszystkim pobudzi do działania i poprawi jakość Twojego życia. Zyskasz narzędzia, które możesz wdrożyć w swoje codzienne życie, aby przekształcić je na lepsze. Kocham siebie, kocham ludzi, kocham świat to inspirująca mapa drogowa, która poprowadzi Cię ku autentycznemu szczęściu, satysfakcji i spełnieniu.

 

Posłuchaj, co o książce mówi Sonia:

https://youtu.be/8BJzMt0JVZ8
 

Wersje książki do wyboru

Książka dostępna jako książka papierowa, e-book i audiobook.

Książka papierowa

– okładka twarda

– ok. 315 stron


E-book

– format EPUB

– format MOBI

 


Audiobook

– czas trwania około 4h

– czyta autorka: Sonia Szramek-Karcz

– audiobook, oprócz treści książki, zawiera również dygresje i dodatkowe anegdoty Autorki


Pakiety

Skorzystaj z atrakcyjnego pakietu 🙂


O Autorce

Dr Sonia Szramek-Karcz, absolwentka Uniwersytetu Śląskiego oraz Université d’Artois we Francji, prowadzi projekt Planeta Soni (wcześniej Languages and Emotions).

Badając dwujęzyczność zamierzoną, odkryła, że to emocje rodziców są kluczowym czynnikiem w harmonijnym wzrastaniu dzieci. Zgłębiając temat i rolę emocji dotarła do myśli i uczuć regulujących układ nerwowy człowieka oraz sprzyjających równowadze konkretnych części ciała i organów wewnętrznych.


Afirmacja “Kocham siebie, kocham ludzi, kocham świat” stanowi istotę moich myśli, słów i czynów. Przyniosła zdrowie zarówno mnie, jak i moim najbliższym. Otworzyła moje oczy i serce na nowe możliwości. Dodatkowo, wzmocniła moją wiarę w siebie, innych ludzi i świat, dodając mi siły i pewności siebie. Każdy dzień wypełniła światłem i radością. Bez wątpienia, jest to najpotężniejsza afirmacja, jaką kiedykolwiek poznałam.

Badania profesora Porgesa jednoznacznie pokazują, że kochanie siebie, innych i świata jest kluczowe dla poprawnego funkcjonowania i regulacji naszego nerwu błędnego, a zatem dla osiągnięcia długiego, zdrowego i szczęśliwego życia. Powtarzanie tytułowej afirmacji pozwala podejmować dobre decyzje i realizować marzenia. Ponadto, pomaga nam zdobyć zdrową perspektywę, ułatwia wybaczanie sobie i innym, oraz pozwala nam lepiej zrozumieć nasze otoczenie. 

Teoria poliwagalna zawdzięcza swoją nazwę nerwowi błędnemu (nervus vagus), na którym się skupia. Wyjaśnia ona uporządkowaną hierarchię działania autonomicznego układu nerwowego, który reaguje na zagrożenie poprzez sukcesywne uruchamianie coraz starszych ewolucyjnie obwodów systemu nerwowego.

Mimo trudnej nazwy i skomplikowanych badań, które do niej doprowadziły, przekaz tej teorii jest prosty: poczucie bezpieczeństwa jest kluczowe dla dobrostanu jednostki, a wszelkie czynniki w świecie zewnętrznym, które zakłócają ten subiektywny stan, działają szkodliwie na zdrowie psychiczne i fizyczne człowieka.

Kocham siebie, kocham ludzi, kocham świat – książka, która przeniesie Cię w podróż pełną samootwarcia, zrozumienia i odkrywania piękna wokół Ciebie. Jej przesłanie jest proste, ale niezwykle wartościowe: aby naprawdę cieszyć się życiem, musisz najpierw pokochać siebie, potem otworzyć się na innych ludzi i docenić bogactwo świata.


Wysłuchaj fragmentów nowej książki – czyta autorka, dr Sonia Szramek-Karcz:

https://youtu.be/dPMNSO0Oz44