Blog

Narzędzie służące odkrywaniu siebie | Human design | Konstancja Opryszek

Dziś rozmowa perełka z Konstancją Opryszek – manager zespołu Planeta Soni. To dzięki niej nasz projekt tak pięknie się rozwija. Dowiesz się z niego, czym jest Human design i jak jego znajomość może pomóc Ci w codziennym życiu.

Po co to jest?

To narzędzie pomaga w odkrywaniu siebie, pokazuje nam rzeczy o nas samych, których może nawet nie widzimy. W Human design zawarta jest informacja, w jaki sposób podejmujemy decyzje najlepiej, jak podchodzimy do emocji, jak wyrażamy siebie. Taka dogłębna wiedza o sobie pozwala żyć w harmonii i zgodzie z sobą, być swoim najlepszym ja.

Jak to działa?

Potrzebne są 3 informacje: miejsce, data i godzina Twojego urodzenia – najlepiej co do minuty. Odczyt może wykonać profesjonalista, ale możemy zrobić też go sami na stronie mybodygraph.com.

Istnieją 4 główne typy, na które dzielą się ludzie:
  • Manifestor – inicjuje i wpływa, ma silne umiejętności przywódcze. Najczęściej chcą działać sami i nie pozwalają sobie na wsparcie innych.
  • Generator – mają robić to, co kochają. Kiedy to robią, wchodzą w stan flow i nic nie jest w stanie ich zatrzymać. Mogą zmagać się z trudnością w mówieniu “nie”, w robieniu przestrzeni na nowe. Typem generatora jest 3/4 społeczeństwa.
  • Projektor – jest przewodnikiem, wspiera, kieruje, doradza. Często doświadcza trudności z pozwalaniem sobie na odpoczynek, bo żyje w społeczeństwie pełnym generatorów, którzy nie potrzebują tyle odpoczynku.
  • Reflektor – doświadczają i odbijają to, co jest na zewnątrz. Może borykać się z trudnością w odnalezieniu się. Jest to najmniej liczna grupa.

Znając naturalne predyspozycje – swoje i innych – łatwej nam jest zaakceptować to, jak działają inni ludzie i my sami. A Ty? W którym typie odnalazłeś siebie? Obejrzyj rozmowę z Konstancją i dowiedz się więcej!