Blog

Czytaj i działaj. Albo nie działaj… ale nie marudź, że nie masz efektu | Rozmowa z Marcinem Osmanem

Dziś kilka słów o wywiadzie z Marcinem Osmanem, współwłaścicielem wydawnictwa, przedsiębiorcą, a prywatnie ojcem dwójki dzieci i mężem.

Czy praca z partnerem jest możliwa? Należy do tego podejść indywidualne, wziąć pod uwagę swoje mocne i słabe strony oraz to, co chcecie razem tworzyć. Najważniejsze jest definiowanie swoich ról, niewchodzenie sobie nawzajem w grządki.

Jak prowadzić swoje social media?

Po pierwsze zarejestruj się, zrób pierwszy upload, miej Instagrama na pierwszym ekranie w telefonie. Prowadzenie np. Instagrama to nie jest zadanie, które możesz komuś oddelegować, bo nie osiągniesz pożądanych efektów. Jeżeli tworzysz własną markę, to social media bez Twojej energii nie będą tak wartościowe. Nie czekaj więc aż się nauczysz, żeby to robić, tylko rób, a się nauczysz. Czyli jeśli czegoś nie umiesz, a chcesz się nauczyć, to działaj, popełniaj błędy i wyciągaj z nich wnioski.

Marcin jest zwolennikiem popychania ludzi do działania, bez owijania w bawełnę i głaskania po głowie. Dowodem na skuteczność jego działań są setki historii osób, które skorzystały z rad Marcina i rozkręciły biznes.

Jeśli ktoś pracuje na etacie, ale chce z niego odejść i założyć swój projekt, radą Marcina jest, aby ukraść godzinę pracy z tych etatowych godzin i np. godzinę snu. W 2 godziny można bardzo dużo zrobić. Tu z pomocą przychodzi książka Marcina “Jak zacząć”. Więcej o niej znajdziesz tu: https://www.osmpower.pl/jak-zaczac-marcin-osman