Na skróty:

Co Ci da kurs Odkryj siebie?

Chcę dołączyć do uczestników kursu Odkryj siebie

Dla kogo jest ten kurs?

Jak będzie wyglądał kurs?

Jaka będzie struktura kursu i jakie są dostępne pakiety?

Polecenia uczestników poprzednich edycji kursu Odkryj siebie

Obejrzyj nagranie Soni o kursie Odkryj siebie i poznaj 5 zasad odkrywania siebie

Jak to się stało, że powstał ten kurs? Dlaczego Odkryj siebie?

Obejrzyj moduł 0 kursu Odkryj siebie – bezpłatny moduł dla wszystkich


Odkryj Siebie, raz w roku! Czyli teraz! Jego symbolem jest stokrotka. Poniżej znajdziesz nagranie, w którym opowiadam o tym, jak to się stało, że jest kurs “Odkryj siebie”. Teraz ruszamy do konkretów! Kurs online z rocznym dostępem do nagrań dla wszystkich.

Ja sama, ponieważ prowadzę ten kurs, brałam udział w każdej jego edycji i po każdej, którą każdego roku ulepszałam i zmieniałam, wychodziłam z przekonaniem, że no teraz to ja już się odkryłam, wiem, w którą stronę iść, jakie kolejne kroki stawiać a gdzie się nie pakować.

Każda edycja potrzebowała się ułożyć, przetrawić i poskładać. Każda edycja to lepsze zrozumienie siebie, odkrycie i zarządzanie kolejnymi swoimi talentami, odpuszczenie na polach, które są skazane na niepowodzenie, bo są ścieżkami innych, bo oparte na chwiejnym ego, bo, bo… odkryjesz powody, zrozumiesz jeszcze lepiej pokłady możliwości drzemiące w Twoim wnętrzu. To co, ruszamy! Zobacz opis modułów poniżej.

Co zyskasz?

Czas i pieniądze (w trzech blokach opowiem o tym, co najważniejsze, co zebrałam podczas 10 lat świadomego odkrywania siebie i 5 poprzednich edycji kursu).

A także:

– Jeszcze lepsze zrozumienie swoich mocnych stron, zgłębienie swoich zasobów, odkrycie kolejnych wewnętrznych skarbów, o których teraz może nawet nie masz pojęcia.

– Detekcja zagrożeń i pól minowych w drodze „po swoje”, po swoje pierwsze lub kolejne sukcesy.

– Jeszcze większa (bo jakąś już masz, pokażę Ci, że masz, jeśli myślisz, że nie masz) pewność siebie i poczucie własnej wartości, zdrowe, takie, które nie jest uzależnione od tego, jak wiedzie się innym.

– Jeszcze sprawniejsze rozpoznawanie sytuacji trójkąta dramatycznego oraz konkretne rozwiązania na wyjście, gdy weszło się już w rolę ofiary kata lub wybawcy (żadna z tych ról nie opłaca się, przynosi w końcu frustrację i niezadowolenie oraz blokuje rozwój).

– Jeszcze większy spokój i jeszcze większa wiara we własne możliwości. Ćwiczenia wykonywane z grupą w trakcie szkolenia oraz do powtarzania i utrwalania po jego zakończeniu.


Aktualna promocja kursu dostępna jeszcze tylko przez:

Co stracisz nie dołączając do kursu?

Tym też zajmiemy się na kursie: poczucie straty, strach przed stratą. Dlatego mam nadzieję, że Ty nic nie stracisz, że jesteś już na tym poziomie by docenić to, co masz, że skorzystasz z darmowych treści i modułu 0 dostępnego bezpłatnie na grupie Planeta Soni – Grupa, potrafisz przejść z odczucia strachu przed stratą do doceniania tego co masz.

Na kursie Odkryj Siebie będziemy oczywiście goić ranę poczucia straty (poczucie straty nie wpływa dobrze ani na nasze zdrowie, ani relacje, ani finanse). Jeśli w tej edycji nie weźmiesz w kursie udziału i czujesz, że coś tracisz, proszę wykonaj proste ćwiczenie:
Połóż rękę na sercu powtórz: wszystko jest w porządku. Wszystko jest dobrze.
Oddychaj tymi słowami. Powtarzaj je powoli oddychając aż poczujesz choć trochę ulgi.
Następnie zastosuj jedną z technik uwalniania dra Hawkinsa, wdychając powietrze powtórz: akceptuję, wydychając: odpuszczam. Powolutku.


Jeśli się zastanawiasz, przejdź do części „Co zyskasz”.

Dla kogo jest ten kurs?

Dla osób otwartych i chcących przyglądnąć się swojemu życiu, sobie, temu, co w ich życiu najcenniejsze, pójść po to, co jeszcze lżejsze i swobodniejsze.

Jeśli jesteś uczniem/studentem otworzysz szeroko oczy i zobaczysz, gdzie w Tobie kryją się skarby, na jakie tory wkroczysz, jeśli nie będziesz uważny, jak „porwie Cię życie” i decyzje będą zapadać poza Tobą. Zrozumiesz rodzinne schematy życiowe i zawodowe

Jeśli jesteś na etacie, zrozumiesz dlaczego i dowiesz się, czy to Twoja ścieżka, a jeśli nie, jak powoli z niej zejść i pójść swoją, biznesową.

Jeśli już jesteś na swoim, zrozumiesz, w jakie schematy się pakujesz i gdzie można nadepnąć na minę lub na jakiej równi pochyłej już jesteś, zauważysz, poznasz inne metody działania.

Jeśli masz firmę, to pewnie jak większość z nas, wykorzystujesz pewnie 10% swoich możliwości. Odkryjesz tzw. przecieki i finansów, i energii, i czasu.

Dlaczego tak z pozoru różne osoby, na różnych etapach swojego życia prywatnego i zawodowego mogą wziąć udział w Odkryj Siebie? Bo u zarania, u źródła, podlegamy tym samym mechanizmom, mamy te same głęboko skrywane potrzeby poczucia sensu w życiu, bycia zauważonym przez najbliższych, kroczenia własną ścieżką.

Wymagane cechy charakteru i temperamentu uczestnika kursu:

Otwartość na nowe, ciekawość siebie, pozwolenie sobie na wszystkie odczucia oraz emocje, które pojawią się podczas kursu.

– Poddanie się przekazywanym treściom bez oczekiwań od siebie. Pozwolenie sobie na cudowności, które płyną z góry.

– Osoby bardzo ekstrawertyczne mogą brać bardzo aktywny udział (pisanie komentarzy podczas live’ów, zadawanie pytań i udzielanie się  z kamerką i mikrofonem podczas Zoomów), osoby pragnące tylko przyglądać się, mogą pozostać całkowicie anonimowe. Ważne, żeby zwracając się ku sobie, pozwolić

Jak będzie wyglądał kurs?

4 czerwca: odkrywanie siebie w podróży do głębi – online z rocznym dostępem do nagrań

Najpierw „ustawiamy intencję”. Zasilanie jest kluczowe. Po co? Dlaczego? Co ma mi dać kurs?
Wyjaśnienie różnicy pomiędzy intencją krótko a długo zasilającą. Korekta intencji, jeśli jest taka potrzeba.

Następnie podejmujemy decyzję i postanowienia. Ćwiczenia na zaufanie do siebie. Decyzyjność.

Prowadząca, dr Sonia Szramek-Karcz, zadaje pytania – każdy pisze odpowiedzi u siebie, można się nimi dzielić w komentarzach, nie trzeba, każdy dba o swój komfort. Pytania dotyczą przeszłości, mają na celu docenienie jej, spojrzenie na nią, jak na zasoby, potencjał, możliwości, metę, od której zaczyna się start.

Obszary, które dotykamy w tym module to:
Programy rodowe.
Programy rodzinne, społeczne, kulturowe.
Głębokie, podświadome przekonania – ich odkrywanie, żegnanie i przeprogramowanie.

Mało teorii, dużo praktyki –  pytanie, pauza, kolejne. Do nagrania można powrócić, czasem odpowiedź nie przychodzi od razu. Ruszamy to, co jest zastane, jakby przyschnięte i zblokowane.

Potrzebne będą: chusteczki, woda do picia oraz plastelina koloru pomarańczowego/beżowego/żółtego – kolor imitujący glinę. Można zaszaleć i zaopatrzyć się w glinę (objętość, którą pomieści dłoń). Bez tych rekwizytów też damy radę, nie są niezbędne.


11 czerwca : odkrywanie siebie w podróży do dzieciństwa i nastoletniości – online z rocznym dostępem do nagrań

Analiza i odnajdywanie wspólnych mianowników i kluczowych elementów w tym, co na tle rodzinnym, społecznym i historycznym miało miejsce w czasach, gdy byłeś dzieckiem oraz nastolatkiem.
Odkrywanie nawet najmniejszych iskierek radości i nawet mikroskopijnych znaków, które prowadzą do celu tego życia w tym miejscu i czasie, w tu i teraz dla Ciebie. Przyglądamy się sobie z dziś.

Najbliższe kroki i decyzje.


18 czerwca podróż drogowskazami i z zasadami – online z rocznym dostępem do nagrań

Wyruszam w przyszłość.

Podróż drogowskazami i z zasadami, które stosowane mniej lub bardziej systematycznie, mniej lub bardziej konsekwentnie zawsze prędzej czy później doprowadzają do celu. Tak, każdy w swoim tempie i w swoim rytmie, przepis na dotarcie do celu pośredniego lub głównego. Wytyczamy ścieżkę i zaopatrujemy się w potrzebny ekwipunek. Energia i jej prawa, co dzieje się po osiągnięciu celu, jak wydłużać dobę, dlaczego tkwimy w zajętości, co i jak odpuszczać.

Zdecyduj i rusz, rusz do siebie, po swoje, by następnie iść w kierunku od siebie, do bliskich, do świata.

Wcielanie w życie kolejnych kroków, decyzji i postanowień.

Świat nie zapłaci Ci za to co wiesz, świat płaci Ci za to, co robisz.

Struktura i pakiety

Kurs online z rocznym dostępem do nagrań

Pakiet podstawowy obejmuje:

– 3 moduły w dedykowanej grupie na Facebooku. Zostają nagrania. Aktywny czat w trakcie trwania live’u. 2h w trzy kolejne niedziele, od 10:00 do 12:00.

PAKIET PREMIUM:

– 3 moduły w dedykowanej grupie na Facebooku (jak w pakiecie podstawowym),
– 3 MEDYTACJE wspierające treści z każdego modułu. Medytacje otrzymasz MAILOWO po każdym module w formie mp3 do pobrania i wielokrotnego odsłuchiwania. Każda z nich składa się z kilku części. Można odsłuchiwać wszystkie, można wybrane wielokrotnie.

PAKIET GOLD:

– 3 moduły w dedykowanej grupie na Facebooku (jak w pakiecie podstawowym),
– 3 MEDYTACJE wspierające treści z każdego modułu. Medytacje otrzymasz MAILOWO po każdym module w formie mp3 do pobrania i wielokrotnego odsłuchiwania (jak w pakiecie premium),
– 3 ZOOMY – po każdym module w godzinach od 13:30 do 14:30 odbędzie się Zoom dla uczestników GOLD. Uczestnicy poznają się i wspierają po zakończeniu kursu również.


Aktualna promocja kursu dostępna jeszcze tylko przez:


Dziękujemy za Wasze szczere i wzruszające polecenia

Barbara Brzoska


Arleta AdamczykO kursie Odkryj siebie i 5 zasad odkrywania siebie


Jak to się stało? Dlaczego Odkryj siebie?


Moduł 0 kursu Odkryj siebie

Ofiara/Wybawca/Oprawca – role, które prowadzą do frustracji, rozgoryczenia i chęci odreagowania.
To jest live szkoleniowy i reklamowy zarazem. Mam nadzieję, że da Wam dużo wartości i treści, dobrej energii i merytorycznej wiedzy.
Odkryj Siebie edycja VI 2023 zbliża się wielkimi krokami. Ten live to moduł 0. Jeśli już jesteś na kursie, też go zobacz proszę.
Cena rośnie powoli, więc nie ma na co się oglądać nawet, jeśli ten wagonik z najniższym progiem odjechał, jadą jeszcze kolejne wagoniki, wciąż można wsiąść.


Wskakuj na pokład kursu, który jest tylko raz w roku, za każdym razem prowadzony na nowo, z nową wiedza i energią. Promocja cenowa, którą widzisz w sklepie obowiązuje do niedzieli do północy.

Do zobaczenia na VI edycji Odkryj Siebie 2023


Aktualna promocja kursu dostępna jeszcze tylko przez: