W czym pomagamy?

Języki

Jeśli nauczyłeś się języka ojczystego, to z pewnością potrafisz nauczyć się każdego innego języka. Pomagamy dobrać metody nauki, usunąć blokady, wzbudzić motywację.

Z nami dowiesz się:

 • jak zabrać się za naukę języka
 • jak dobrze i skutecznie motywować siebie i innych
 • jak nauczyć siebie i swoje dziecko języka
 • jak (w)prowadzić dwujęzyczność zamierzoną, nawet jeśli nie jesteś biegły w języku, którego chcesz nauczyć Twoje dziecko
 • jak stać się wielojęzycznym

Emocje

Pomagamy ludziom w zrozumieniu ich emocji, emocji ich najbliższych oraz w wyciszeniu wnętrza, które przekłada się na poprawę poczucia szczęścia, zdrowia oraz finansów.

Z nami dowiesz się:

 • jak wyciszyć wnętrze
 • jak dzięki emocjom poprawić swoje relacje, zdrowie i sytuację finansową
 • jak pozbyć się ciągłego uczucia bycia ocenianym
 • jak poprawić poczucie własnej wartości
 • jak żyć pełnią swoich możliwości i potencjału

Zaburzenia językowo-emocjonalne

W zależności języków i emocji może zaburzyć się równowaga

 

Pomagamy, gdy występują:

 • zaburzenia płynności mowy (mutyzm, jąkanie)
 • autyzm
 • ADHD
 • stany lękowe i depresyjne

Nasz zespół

dr Sonia Szramek-Karcz

FOUNDER

Doktor nauk humanistycznych, absolwentka Uniwersytetu d’Artois we Francji, pracownik naukowo-dydaktyczny Uniwersytetu Śląskiego. Pomysłodawca i prowadząca projekt Planeta Soni („Languages & Emotions, Języki i Emocje”). Obszary badawcze to psycho- i socjolingwistyka, dwujezyczność i wielojęzyczność. Praca habilitacyjna: „Czynniki warunkujące prawidłowy przebieg dwujęzyczności zamierzonej.” Codziennie o 19:00 prowadzi „Dobranocki dla spokoju umysłu”. Prywatnie wraz z mężem i dziećmi mieszka w Pradze.

Anna Latusik

W Zespole Languages & Emotions od kwietnia 2017 roku. Absolwentka studiów magisterskich na kierunku języki stosowane (język francuski i język angielski) na Uniwersytecie Śląskim. Działa głównie w roli administratora i realizatora. W pracy kieruje się systematycznością i metodą małych kroków, inspiruje się minimalizmem i esencjalizmem. Jej specjalność to archiwizacja, wszelkie tabele i zestawienia oraz domykanie projektów.

Aleksandra Wanat

W Zespole Languages & Emotions od kwietnia 2017 roku. Absolwentka kierunku „języki stosowane” (UŚ), na którym pielęgnowała swoją miłość do języka angielskiego i coraz lepiej zaznajamiała się z językiem francuskim. W L&E wspiera projekty i dołącza „do akcji” na różnych ich etapach 🙂 Odnajduje się w roli stratega. Lubi sprawdzać, co działa, a co nie działa i zastanawiać się, co i w jaki sposób można usprawnić.

Konstancja Opryszek

Ukończyła filologię angielską z niemieckim oraz języki stosowane: angielski z francuskim na Uniwersytecie Śląskim. Pracuje na stanowisku Senior Local Tax Specialist w Unileverze. Mistrz zarządzania czasem i organizacji priorytetów. Prowadzi własnego bloga: Mam czas z Konsti

Michał Kulanek

W Zespole Languages & Emotions od 28 marca 2016 roku. Aktywny zawodowo tłumacz języka angielskiego i francuskiego, doświadczony project manager w biurze tłumaczeń. Po kilku latach pracy w biurze tłumaczeń wybrał karierę wolnego strzelca. Specjalista w kwestiach logistycznych i rozwiązywaniu problemów w ostatniej chwili.

Alicja Wróbel

W Zespole Languages & Emotions od kwietnia 2017 roku. Absolwentka studiów magisterskich na specjalności język francuski i język angielski z programem tłumaczeniowym na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego oraz intensywnych studiów tłumaczeniowych w zakresie tłumaczeń ustnych i specjalistycznych w Centrum Szkoleń Tłumaczeniowych w Sosnowcu. Wolne chwile najchętniej spędza czytając książki, najlepiej w otoczeniu natury. Jej marzeniem jest przemawiać do ludzi i swoją historią i doświadczeniem motywować ich do tego, by podążali za swoją pasją i spełniali swoje marzenia.

Wiktoria Garbacz

W Zespole L&E od sierpnia 2020 roku. Ukończyła studia pierwszego stopnia na kierunku języki stosowane: język włoski i język angielski z programem tłumaczeniowym na Uniwersytecie Śląskim. Kontynuuje studia filologii angielskiej na kierunku kultura-media-translacja na Uniwersytecie Śląskim. Od 3 lat działa jako trener języka angielskiego oraz intensywnie rozwija swoją pasję, jaką jest grafika komputerowa, design oraz media społecznościowe, o których pisze swoją pracę magisterską. W zespole L&E zajmuje się oprawą graficzną wszystkich projektów oraz prowadzeniem konta na instagramie @planetasoni. W wolnym czasie maluje, fotografuje, rozwija swoje pasje i poszerza swoją wiedzę z zakresu grafiki komputerowej i nauczania języków obcych.