Nowe kursy i szkolenia tematyczne z VIP Spokój Umysłu

Jeśli chcesz:

– odzyskać spokój umysłu,
– mieć lepszą relację z samym sobą,
– mieć lepszą relację z innymi,
– cieszyć się lepszym zdrowiem,
– zamknąć przeszłość, oczyścić ją z żalu i pretensji, by otworzyć się na nowe,
– pozbyć się wewnętrznych blokad i ruszyć do przodu.

To idealnie trafiłeś – czytaj dalej i dowiedz się więcej o naszych szkoleniach tematycznych VIP Spokój Umysłu.

Od stycznia 2023 wprowadzamy kolejno nowiutkie, świeżutkie kursy i szkolenia tematyczne w ramach programu VIP Spokój Umysłu.

Dostępne są następujące kursy tematyczne (ich opisy znajdziesz poniżej):

1. Spokój umysłu

2. Wewnętrzne dziecko

3. Mama

4. Tata

5. On i ona

6. Nastolatki – dla nastolatków (NOWOŚĆ)

7. Nastolatki – dla rodziców nastolatków

8. Ciałko kochane


Założenia pracy na szkoleniach tematycznych z VIP Spokój Umysłu:

– Wyzwalamy swoją MOC, osiągamy swój kolejny poziom rozwoju, powracamy do zdrowia.

– Nie musimy dodawać gazu w naszym życiu. Nasz wewnętrzny napęd jest w pełni sprawny, wystarczy tylko odblokować hamulce, ściągnąć blokady i zrzucić obciążenia. Na szkoleniach zajmujemy się głównie zwalnianiem podświadomych i świadomych blokad hamujących rozwój.

– “Przerabiamy rodziców” w sercu. Dlaczego tato? I co do tego ma mama? Badania i doświadczenie terapeutyczne osób pracujących systemowo pokazują, jak ważną rolę w zapisywaniu podświadomych programów odgrywają biologiczni rodzice, wychowawcy oraz środowisko. W bardzo bezpiecznej atmosferze, w swoim domowym zaciszu i przy wsparciu prowadzącej grupę, kolejno odkodowujemy, rozbrajamy podświadome programy i przekonania, które sprawiają, że kręcimy się w kółko.


Dowiedz się więcej o dostępnych szkoleniach tematycznych:

SU01 – Spokój umysłu

Spokój umysłu jest tym, w co najbardziej opłaca się inwestować. Przez spokój umysłu rozumiem wyregulowany i prawidłowo funkcjonujący autonomiczny układ nerwowy.

Co daje Spokój Umysłu: 

– wyregulowany autonomiczny układ nerwowy czyli poprawę pracy narządów wewnętrznych,
– podejmowanie właściwych decyzji,
– dobre relacje z otoczeniem.

“Jeśli stracisz spokój, stracisz wszystko”

Bruce Lee

Co zawiera szkolenie:

– pięć godzin nagrań z konkretnymi ćwiczeniami, które można wielokrotnie wykonywać i odsłuchiwać,
medytacje, również przeznaczone do wielokrotnego odsłuchu, 
nagrania rozmyślań i przemyśleń, które pomagają w codziennym układaniu myśli.


Widziałam mem, w którym pokazany jest człowiek wchodzący po schodach, wyglądający jakby wracał z pracy, kiedy nagle pojawia się coś w rodzaju ducha czy potwora, który próbuje przestraszyć tę osobę. Na co ona odpowiada mu “spier*****”. Osoba jednak nie wygląda na przestraszoną, a mem jest podpisany słowami: “Po tym, co przeżyłeś w ostatnich latach, nic już nie jest w stanie cię przestraszyć”. Tymczasem jest dokładnie na odwrót – nadwyrężony autonomiczny układ nerwowy, nadszarpnięte nerwy, ciągłe poczucie zagrożenia i brak poczucia bezpieczeństwa sprawiają, że nie potrafisz już radzić sobie nawet z najmniejszymi wyzwaniami i sytuacjami. To właśnie spokój umysłu wpływa zbawiennie na Twoje życie, karierę, zdrowie, podejście do życia i radzenie sobie z tematami dnia codziennego. To spokój umysłu, a nie przeżyte traumatyczne i nieprzepracowane chwile, pozwolą Ci nie dać się przestraszyć.

Oczywiście, może być tak, że mem ilustruje stan tak zwanego zamrożenia, w który, jak mówi prof. Porges, wchodzi autonomiczny układ nerwowy, aby przetrwać. Przy większym lub dłużej trwającym zagrożeniu aktywna pozostaje tzw. grzbietowa część nerwu błędnego, która powoduje reakcję zamrożenia, co odbija się katastrofalnie na zdrowiu. Jest to najstarsza część naszego autonomicznego układu nerwowego z punktu widzenia ewolucyjnego i uruchamiana jest tylko na chwilę, ponieważ życie w takim stanie kończy się tragicznie.

Praktyka spokoju umysłu powoduje wyregulowanie autonomicznego układu nerwowego, sprawia, że lepiej radzisz sobie z losem i czujesz, że naprawdę siedzisz za kierownicą własnego pojazdu, zwanego własnym życiem. Spokój umysłu to sprawczość, kreatywność, zorientowanie na rozwiązanie i zdrowie. Co więcej, jak pokazuje teoria poliwagalna, spokój umysłu udziela się tym, którzy znajdują się w Twoim otoczeniu.  Skupiając się więc na powrocie do spokoju umysłu, wspierasz jednocześnie swoich najbliższych i każdą osobę, dla której, dzięki swojej wewnętrznej sile, możesz stać się oparciem.

Wewnętrzne dziecko (z angielskiego inner child) jest konceptem, który odwołuje się do przeżyć z dzieciństwa, które każdy z nas nosi głęboko w swoim wnętrzu. Wewnętrzne dziecko potrzebuje, by zadbać o jego potrzeby i zaopiekować się nim. Tak jak każde dziecko, kiedy zostanie utulone i ukochane, pozwoli Ci pracować, rozwijać się i spełniać w życiu. Niezaopiekowane i nieutulone wewnętrzne dziecko będzie włączało wszelkie możliwe programy sabotażu, przeszkadzało w skupieniu i domagało się uwagi. Ćwiczenia z wewnętrznym dzieckiem znajdują się również w VII rozdziale mojej książki Zaakceptuj siebie – pierwszej z serii osobistych książek z ćwiczeniami. Ten kurs zawiera dodatkową serię medytacji prowadzonych, które pozwalają nawiązać jeszcze lepszy i jeszcze głębszy kontakt z potrzebami Twojego wewnętrznego dziecka. 

Szkolenie zawiera nagrania z konkretnymi ćwiczeniami, które można wielokrotnie wykonywać i odsłuchiwać. Zawiera też medytacje, również przeznaczone do wielokrotnego odsłuchu, a także nagrania rozmyślań i przemyśleń, które pomagają w codziennym układaniu myśli.

Czytelnicy książki Zaakceptuj siebie mówią, że rozdział VIII, w którym znajdują się między innymi ćwiczenia na mamę i tatę jest tym, przy którym wylali najwięcej łez. To najczęściej na tym rozdziale czytelnicy się blokują przed dalszą lekturą, bo jest aż tak przełomowy. Ten kurs pięknie uzupełnia treści z książki i pozwala odkryć głęboko zakorzenione w nas emocje z dzieciństwa związane z relacją z mamą. 

Oczywiście, że Twoja mama jest cudowną osobą. Ja zupełnie nie rozumiałam, dlaczego mam przerabiać moją mamę, którą tak bardzo kocham, która zawsze mnie kochała i robiła, co mogła, żeby w moim życiu działo się jak najlepiej. Zawsze mogłam liczyć na jej wsparcie i zupełnie nie pojmowałam, dlaczego mam wykonywać jakiekolwiek ćwiczenia na mamę. Tymczasem mama jest osobą, która wprowadza w życie, która jest łącznikiem między energią, która nigdy nie umiera, a ciałem, które w tym świecie jest śmiertelne. Mama jest pierwszym domem dla człowieka, jej emocje są pierwszymi emocjami, jakie odczułeś/aś, jej osoba jest tak ważna dla każdego z nas. Może nie zawsze potrafiła wspierać i zdrowo kochać, ale to dlatego, że sama tego nie otrzymała od swoich rodziców. 

Potrzeba przerobienia relacji z mamą przejawia się w ciele problemami z żołądkiem, bólami w odcinku piersiowym kręgosłupa, drętwieniem rąk, zimnymi stopami, sińcami pod oczami, słabymi paznokciami. Relacja z mamą wpływa również na to, jak pokazujemy nasz sukces światu.

Jeśli w Twoim życiu coś cię blokuje, jeżeli czujesz, że możesz lepiej wykorzystać swoje możliwości, jeżeli czujesz, że jakieś problemy nie zostały domknięte, to zapraszam do wspólnych ćwiczeń na mamę. Sama jestem mamą i potrzebowałam bardzo wiele sobie wybaczyć. W tym kursie nie ma winnych – to jedna z naszych zasad na Planecie Soni.

Po tym kursie poczujesz się lżej, zrzucisz niepotrzebnie przejęte od mamy ciężary, które jako dziecko wziąłeś/aś na siebie z miłości do niej, a o przejęcie których nigdy Cię nie prosiła. Celem tego kursu jest przerobienie relacji z mamą w sercu. Kiedy zaakceptujesz i wybaczysz mamie, otworzysz swoje serce na cuda.

Czytelnicy książki Zaakceptuj siebie mówią, że rozdział VIII, w którym znajdują się między innymi ćwiczenia na mamę i tatę jest tym, przy którym wylali najwięcej łez. To najczęściej na tym rozdziale czytelnicy się blokują przed dalszą lekturą, bo jest aż tak przełomowy. Ten kurs pięknie uzupełnia treści z książki i pozwala odkryć głęboko zakorzenione w nas emocje z dzieciństwa związane z relacją z tatą. 

Mój tato jest wspaniałym tatą i zupełnie nie rozumiałam, dlaczego mam go przerabiać. Świetnie się rozumiemy i dogadujemy i zupełnie nie widziałam związku między moją relacją z nim a tym, co dzieje się w moich finansach, co dzieje się w moim życiu zawodowym, co dzieje się w moim prawym kolanie i zatokach. Zupełnie nie pojmowałam, jak ból głowy i moje dolegliwości płynących ze strony kręgów szyjnych mogą być z tą relacją powiązane.

W tym kursie znajdziesz ćwiczenia, sesje, medytacje i przemyślenia nawiązujące do głębokich podświadomych programów związanych z relacją z ojcem, relacją z męską częścią rodu, z przepływem pieniędzy i z płodnością.

Po tym kursie poczujesz się lżej, zrzucisz niepotrzebnie przejęte od taty ciężary, które jako dziecko wziąłeś/aś na siebie z miłości do niego, a o przejęcie których nigdy Cię nie prosił. Celem tego kursu jest przerobienie relacji z tatą w sercu. Kiedy zaakceptujesz i wybaczysz tacie, otworzysz swoje serce na cuda.

Badania raz po raz pokazują, że single żyją dłużej, a to, że żonatym lepiej się powodzi. Tymczasem najpoważniejsze i najdłużej, bo ponad 70 lat już prowadzone, badania przy Harvard University pokazują, że kluczem nie jest obecność, czy brak relacji a jej jakość.

Jako nastolatka obserwowałam wiele szczęśliwych i nieszczęśliwych par  zastanawiałam się nad kluczem do powodzenia w związku. 

Od lat wspieram pary w harmonijnym życiu pracując głównie z kobietami. 

Jestem od 25 lat w szczęśliwym związku dzięki wiedzy, którą posiadam z książek. Teoria plus praktyka oraz lata doświadczenia  w pracy z innymi oraz myślę trochę talentu w tym temacie sprawiają, że kurs On i Ona cieszy się niesłabnącym powodzeniem.

Uwaga, w kursie biorą zazwyczaj udział kobiety, choć panów też zapraszamy, zasadniczo nie jest on pomyślany dla par, pokazuje MOC kobiety w związku i jej możliwości bycia spełnioną w relacji.

Więcej informacji o kursie już wkrótce!

Nasza nowość. HIT! Nastolatku nie licz, że rodzice zrozumieją, że nauczyciele nagle skumają. Nie, nie marnuj czasu na zmienianie innych. Szkoda Twojego czasu, sił i zdrowia. Zobacz jak możesz zmienić swoją postawę, jak lepiej komunikować to, na czym Ci zależy. 

Zobacz spotkanie z młodzieżą, które prowadzi Sonia. No to taki będzie klimat 🙂 
Spotkanie ma miejsce na żywo w Katowicach i jest transmitowane online. 

Najbliższe 24 kwietnia w godzinach 10:00 – 13:00.

Więcej informacji już wkrótce!

Rodzicu, Twoje zachowanie, emocje w domu, po latach odbijają się na zdrowiu i życiu dzieci. To nie jest kurs o komunikacji, to kurs o emocjach i powiązanych z nimi sygnałami z ciała. 

Więcej informacji już wkrótce!

“Schudnę w 2023 roku” Znasz to? No właśnie. Zrób to inaczej, zrób to z głową i sercem RAZ a DOBRZE.

Kurs przetestowany na VIP2, oto jego nowa, lepsza wersja. Zajmujemy się tylko tym: CIAŁKIEM. Należy do powstającej serii kursów w ramach grupy VIP Spokój Umysłu, które powoli będą powstawać i tworzyć grupę tematycznych kursów prowadzonych przez dr Sonię Szramek-Karcz.

Co da Ci kurs?
Komunikację z ciałem. Ciałko, Twoje ciałko kochane, zaczniesz lepiej je rozumieć, będziesz reagować na jego potrzeby, zaczniesz na nie odpowiadać. Wszystko pod czujnym okiem Soni.

Uwaga: przed rozpoczęciem kursu należy chociaż raz przeczytać książkę/odsłuchać audiobooka Zaakceptuj siebie i wykonać starannie ćwiczenia (szczególnie z 8. rozdziału). Kurs nie jest przeznaczony dla tzw. świeżynek, czyli nowych osób na Planecie Soni, takich które czytają te słowa i to, co widzą, to “schudniesz”. Tak, schudniesz, ale niejako, niepostrzeżenie… Brzmi jak cuda? Kto mnie zna, ten wie, że to wszystko związane jest z emocjami, które głęboko gdzieś zostały uwiezione i wołają o uwagę.


Najczęściej zadawane pytania:

Dostęp do kursu jest na pół roku.

Tak i można je przedłużyć w atrakcyjnej ofercie. Każdy, komu wygasa dostęp otrzymuje link na około miesiąc przed końcem dostępu, potem na 2 tygodnie i na 2 dni przed końcem ważności dostępu, przychodzi jeszcze krótkie przypomnienie.

Tak, faktura wystawiana jest automatycznie. Szkolenia posiadają przypisane im numery identyfikacyjne.